KimiCircuit‎ > ‎

Kilpailut

KILPAILUT 2016:
Kimi Circuit SM 12.-14.8.2016 SM-ja SJM-sarjan kisaviikonloppu

Sunnuntai
1. Joni Keljo
2. Kaapo Joutvuo
3. Elias Seppänen
1. William Alatalo
2. Roope Ropanen
3. Niko Kalliokoski
1. Paavo Tonteri
2. Konsta Lappalainen
3. Thomas Lindfors
KZ2
1. Oskari Kuri-Suonio
2. Henri Kokko
3. Jan Kuovi
1. Henri Kokko
2. Oskari Kurki-Suonio
3. Arto Ojaranta

Lauantai
1. Joona Koistinen
2. Matias Salonen
3. Elias Seppänen
1. William Alatalo
2. Niko Kalliokoski
3. Ville Uitto
1. Thomas Lindfors
2. Rasmus Tuominen
3. Robin Sario



KILPAILUT 2015:
Kimi Circuit SM 22.-24.5.2015 SM-sarjan avaus viikonloppu

Lauantai
Yamaha
1. Oskari Akkanen
2. Kaisa Eiristö
3. Manu Haapala

KFJ
1. Timi Laine
2. Thomas Lindfors
3. Rasmus Tuominen

Sunnuntai
Yamaha
1. Oskari Akkanen
2. Jere Karppinen
3. Jimi Nukala

KZ2 1. finaali
1. Jan Kuovi
2. Mika Niskavaara
3. Henri Kauppi

KZ2 2. finaali
1. Roni Juutinen
2. Henri Kauppi
3. Jan Kuovi

KFJ
1. Elmeri Peippo
2. Daniel Louko
3. Thomas Lindfors

Tulokset MyLaps palvelussa kokonaisuudessaan


KILPAILUT 2014:

Kimi Circuit SM 5.-7.9.2014
Tulokset kokonaisuudessaan MyLaps sivuilla

Lauantai
Yamaha
1. Roope Mäkelä
2. Juho Valtanen
3. Lauri Tenhunen

KFJ
1. Elmeri Peippo
2. Patrik Pasma
3. Petteri Ruotsalainen

KF
1. Juho Valtanen
2. Juuso Puhakka
3. Jussi Kuusiniemi
5. Tuomas Tujula, LprUA

Sunnuntai
Yamaha
1. Kaisa Eiristö
2. Juho Valtanen
3. Lauri Tenhunen

KFJ
1. Rasmus Tuominen
2. Patrik Pasma
3. Sami Saarelainen

KF
1. Juho Valtanen
2. Juuso Puhakka
3. Tuomas Tujula, LprUA


Rotax Max Challenge 23.-24.8.2014

Tulokset kokonaisuudessaan MyLaps sivuilla

Lauantai
Mini Max
1. Arttu Salmela
2. Robin Pirhonen
3. Artti Hietasalo
Ei läh. Eemi Björn, LprUA

Junior Max
1. Toni Toikka
2. Aleksi Pengerkoski
3. Jaakkomatti Paulin

Senior Max
1. Topi Toikka
2. Aavo Talvar
3. Jan-Mikael Sirviö
19. Kristian Rämä, LprUA

Max Masters
1. Juuso Kaukelin
2. Olli Remes
3. Jarno Ekonoja
Kesk. Jari Hartikainen, LprUA

DD2
1. Otto Soininen
2. Joona Reittu
3. Jouni Järvi

Sunnuntai
Mini Max
1. Arttu Salmela
2. Robin Pirhonen
3. Lauri Munne
8. Eemi Björn, LprUA

Junior Max
1. Ville Uitto
2. Aleksi Pengerkoski
3. Daniel Louko

Senior Max
1. Wille Itkonen
2. Joona Varis
3. Topi toikka
Kesk. Kristian Rämä, LprUA

Max Masters
1. Jari Hartikainen, LprUA
2. Juuso Kaukelin
3. Jarno Ekonoja

DD2
1. Joona Reittu
2. Kristian Gleisner
3. Topi Kankainen
 

KILPAILUT 2013:

Alue 6 (Kaakkois-Suomi) - aluemestaruuskilpailut 25.8.2013
 
Cadet
1. Henri Mertasalmi, Lahden FK-kerho
2. Joona Blomqvist, Kotkan FK-kerho
3. Juho Salovaara, Kouvolan FK-kerho
 
KF6
1. Niklas Heino, Kouvolan FK-kerho
2. Ossi Ekroth, Kouvolan FK-kerho
3. Otto Honka, Lahden FK-kerho
 
Yamaha junior
1. Niina Saarinen, Savonlinnan UA
 
Harrastaja Mini
1. Eemi Björn, LprUA
2. Joni Hirvi, LprUA
3. Philipp Danileiko, Kouvolan FK-kerho
 
Harrastaja Micro
1. Nestori Virtala, Lahden FK-kerho
 
Rotax Mini Max
1. Lauri Munne, SaiKart
2. Veeti Pilli, Kotkan FK-kerho
3. Olli-Petteri Munne, SaiKart
 
Tulokset löytyvät myös MyLaps sivuilta

SM-Karting ja Yamaha Cup 24. - 26.5.2013

Tulokset

Lauantai
KF3
1. Timi Tolvanen, Keimola FK-K
2. Timi Laine, EspooUA
3. Tuomas Haapalainen, RATU
(c) Aki Rask / Akifoto Oy    
KF2 
(c) Aki Rask / Akifoto Oy
1. Juho Valtanen, PFKK
2. Aatu Moilanen, KaMK
3. Ville Welin, VarkUA
 
Yamaha
1. Oskari Akkanen, PirKa
2. Juuso Nordgren, KaUA
3. Kaisa Eiristö, HyUA

Sunnuntai
KF3
1. Timi Tolvanen, Keimola FK-K
2. Timi Laine, EspooUA
3. Roope Rinne-Laturi, HFKK
 
KF2
1. Aatu Moilanen, KaMK
2. Simo Laaksonen, TUA
3. Ville Welin, VarkUA
Yamaha
1. Oskari Akkanen, PirKa
2. Lauri Tenhunen, TUA
3. Tommi Toikka, Kouvolan FK-K

Tulokset kokonaisuudessaan
MyLaps tai

Kuvia kilpailusta löytyy mm.


KILPAILUT 2012:

Rotax Max Challenge syyskuun kilpailut on siirretty ajettavaksi Kouvolassa.
 
Rotax Max Challenge 14. - 15.7.2012
Kilpailuun osallistui 88 kuljettajaa
 

 
Lauantain finaalien voittajat:
Mini Max: Tommi Lehtola
Junior Max: Ilari Piispanen
Max: Miika Laiho
Max Masters: Jari Hartikainen
DD2: Jari Huttunen
 
 
 
 
 
 
 
 
Sunnuntain finaalien voittajat:
Mini Max: Tommi Lehtola
Junior Max: Topi Viljanen
Max: Miika Laiho
Max Masters: Mika Salo
DD2: Jari Huttunen
 
 
 
 
Tulokset kokonaisuudessaan
 
 
 
SM-Karting 26. - 27.5.2012
   Tulokset
       KF1 Suomen Mestaruus
        1. Niclas Nylund
        2. Jussi Kuusiniemi
        3. Teemu Petjoi
 
       KF3 - lauantain osakilpailu
        1. Jaakko Leskelä
        2. Olli Peltola
        3. Ilmari Korpivaara
 
       KF3 - sunnuntain osakilpailu
        1. Simo Laaksonen
        2. Aatu Moilanen
        3. Timi Tolvanen
 
    Tulokset kokonaisuudessaan MyLaps.com
Comments