Kymi Cup ke 18.8.2021

Kymi Cupin osakilpailu Lappeenrannassa ke 18.8.2021.
Tervetuloa!
Lauantaina 11.6.2022 klo 9:00 alkaen harjoituksilla Mopo endurance 4 tunnin kestävyysajo klo 15:00
Urheiluautojen GT World Challenge Eurooppa Endurance Cup käynnistyi Imolan moottoriradalla Italiassa. Lamborghinin tehdastallina sarjassa toimivan sveitsiläisen Emil Freyn Racingin kuljettajakolmikko Tuomas Tujula, Konsta Lappalainen ja Stuart White sijoittuvat sarjan avausosakilpailussa vaikeuksien jälkeen Silver Cup-luokassa yhdeksänneksi. https://www.tuomastujula.com/post/suomalaiskuljettajien-potentiaali-j%C3%A4i-imolassa-n%C3%A4kem%C3%A4tt%C3%A4
Mieleni minun tekevi, aivoni ajattelevi lähteäni laulamahan, saa’ani sanelemahan, sukuvirttä suoltamahan, lajivirttä laulamahan. Sanat suussani sulavat, puhe’et putoelevat, kielelleni kerkiävät, hampahilleni hajoovat. Jukolan tai oikeammin siis Kalevalan teemalla tervetuloa Lappeenrannan Urheiluautoilijoiden sivustolle. Verkkokauppa on tulossa kesäkuussa 2022. Ja F1 – kausi on myös avattu. Kohta myös Kimi Circuitilla tapahtuu, seuraa tiedotustamme. terveisin Harri, pj
Ohessa yhteenvetoa kesän 2024 isoimmista kilpailuista kotimaassa. Listasta puuttuu muun muassa alueellistensarjojen kilpailut.
Sääntömääräinen syyskokous pidetään sunnuntaina 27.11.2022 klo 13 Kimi Circuit radan kahviossa. Tervetuloa!
Kiitokset kaikille kerhoiltoihin osallistuneille, niin kuljettajille kuin huoltajillekin mutta erityisesti henkilökunnalle joka mahdollisti taas nämä kerhoillat lapsille ja nuorille. KIITOS!